Web kameras

Publiskās web kameras ļauj pārbaudīt laikapstākļus un satiksmi vai vienkārši pavērot dzīvo dabu. Latvijā pēdējo gadu laikā parādījušās daudzas web kameras; to kopējais skaits ir ap sešdesmit, bet “webkameroto” vietu tematika ir no būvdarbu web kamerām (Gaismas Pils būvniecības kameras) līdz satiksmei (tilti, krustojumi) un brīvai dabai (dzīvnieku barotavas un pludmales). Šajā rakstā apskatīsim interesantākās web kameras, kas publiski pieejamas Latvijā.

Rīgas un Latvijas web kameras

Liela daļa visinteresantāko Latvijas web kameru ir pieejama balticlivecam mājaslapā, kurā iespējams vērot Rīgas ielas un panorāmu, dažas Vecrīgas vietas, ieskaitot Brīvības pieminekli, kā arī Jūrmalas ielas un pludmales. Tāpat, piemēram, pilsētu mājaslapās iespējams vērot nozīmīgus objektus, piemēram, Siguldas pili, kā arī Rātslaukumu un citas vietas. Lai atrastu šīs kameras, iesakām vērsties pašvaldību mājaslapās. No vairs nepastāvošajām web kamerām jāmin “Hungry Birds” – žurnāla Ir projekts, kurā varēja vērot gan to, ko putni “tvīto”, gan to, kā putni ziemā ēd speķa gabaliņus; šī viennozīmīgi bija vispamanāmākā web kamera.

Savukārt ziemas atpūtas cienītājiem patiks vērot Lido slidotavu, abas Milzkalna slēpošanas trases kameras, kā arī daudz citu vietu, kurās ikvienam mājaslapas apmeklētājam piedāvā apskatīt, kā izskatās trase “šeit un tagad”. Jāmin, ka šīs kameras reti strādā visu cauru gadu. Savukārt vasarā, protams, visus interesē, vai pludmalē nav mākoņains. Tādiem mērķiem iespējams apskatīt Dzintaru un Majoru pludmales jau minētajā baltic live cams mājaslapā.

Brīvdabas kameras pieejamas nacionālo parku mājaslapās, kā arī citur – piemēram, mazo ērgli, zivju ērgli un citus putnus iespējams vērot tam veltītajā mājaslapā (tiešraide sākas Aprīlī). No pilsētām bez Rīgas, kurās pieejamas web kameras, jāmin Cēsis, Ogre, Stunde, Jūrmala, Liepāja, Sigulda, Valmiera un Ventspils.

Citas web kameras

Ir iespējams meklēt arī publiskās web kameras, kuras brīvi kontrolēt, taču tas labi aprakstīts jau citur. Ja vēlaties izveidot savu publisko web kameru, iesakām izmantot, piemēram, ustream.tv; savukārt ja vēlaties vienkārši “pastrīmot”, nepadarot web kameru publisku, iespējams izmantot arī, piemēram, VLC media player.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *