Web kameras Latvijā

Starptautiski slavenākā web kamera Latvijā viennozīmīgi bija putnu barotava, kurā putni varēja tvītot no klaviatūras, kurai taustiņu vietā bija speķa un maizes gabaliņi. Vēl tagad “izsalkušo putnu” (hungry birds) tvitera kontam seko vairāk nekā 17 tūkstoši lietotāju; pats projekts gan ir dīkstāvē, un tā mājaslapu pārņēmuši spameri, taču tā viennozīmīgi bija asprātīgākā Latvijas reklāma pēc Tele 2 “Meteorīta”. Šajā rakstā apskatīsim Latvijā vērojamās web kameras un ko labu tajās var redzēt.

Web kamera

Kādas web kameras pieejamas Latvijā?

Latvijā pieejamas kādas 60 publiskas web kameras, no tām pārdesmit Rīgā, pārējās – pilsētās un mežos. No tām lielu daļu veido slēpošanas trašu kameras un dzīvnieku vērošanas kameras, kas ir aktīvas tikai sezonāli. Piemēram, iespējams novērot putnu (mazo ērgļu, zivju ērgļu, u.c. putnu) ligzdošanu, kā arī Pāvilostu, Jūrmalas pludmales un Daugavu pie Jēkabpils. Prāvu daļu veido arī reģionālās kameras, piemēram, satiksmes kameras vai dabas skati. Tās parasti piedāvā vērot vai nu entuziasti, vai nu valsts iestādes.

Web kamerām parasti ir ieraksta funkcija, taču tās pilda arī publikas izglītošanas – vai drīzāk ziņkārības apmierināšanas – lomu; kā piemērs jāmin Nacionālās bibliotēkas celtniecības web kameras. Tajās gan neko interesantu neieraudzīt, taču vismaz jebkurš interesents var ieraudzīt, cik tālu pabeigta jau ir Gaismas pils (starp citu, tā jau ir pabeigta un pieejama apmeklētājiem). Ir noderīgi zināt, kādas web kameras pieejamas Latvijā, lai, piemēram, kāda nelaimes gadījuma vai publisku svētku vakarā varētu vērot to tiešraidē. Satiksmes kameras, kādas pieejamas gan Rīgā, gan Ventspilī, gan citur, ir noderīgas autovadītājiem, kuri vēlas izvairīties no sastrēgumiem vai pavērot laikapstākļus.

Kā izveidot savu web kameru?

Lai izveidotu savu web kameru, varat izmantot vai nu publiski pieejamos pakalpojumus, piemēram, Ustream.tv, vai arī hostēt to no sava servera, izmantojot kādu programmu (labs sākuma variants ir tas pats VLC). Ustream būs ļoti labs risinājums, jo tas nenoslogo datoru, ir bezmaksas (ar ūdenszīmi), kā arī ļauj savu straumēto web kameras saturu parādīt neskaitāmiem cilvēku pūļiem.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *