Web kameras Rīgā

2012. gada beigās Rīgas Pašvaldības rīcībā bija 70 novērošanas kameras, kuru skaits gadu no gada turpina augt. Centrā, Vecrīgā un citās vietās drošību sargā Rīgas Videonovērošanas centra darbinieki, kuri dienu un nakti uzrauga kameras vietās, kur apgrozās vairāk cilvēku. Uzraudzīti tiek arī skolu pagalmi un citas vietas – tiešām, nekad nevar zināt, kad tiec novērots. Labā ziņa ir tāda, ka arī jūs varat iejusties Videonovērošanas centra darbinieku ādā, izmantojot publiski pieejamas web kameras.

Parastajiem cilvēkiem, protams, pieejams daudz mazāks kameru skaits, taču arī Rīgā atrodamas vairākas web kameras, kuras var izmantot satiksmes dalībnieki, lai izvairītos no sastrēgumiem, emigrējušie, kas ilgojas pēc mājām, kā arī vienkārši ziņkārīgi ļautiņi.

Web kameras Rīgā

Rīgā pieejamas kādas desmit web kameras, kam atļauta publiska piekļuve. Starp tām atrodamas, piemēram, Gaismas pils celtniecības kameras; kamera Līvu laukumā; Vanšu un Salu tilta, brīvības gatves tilta kameras; un pāris citas. Tiltu un ielu kameras interesantas tiem, kas vēlas kur nokļūt, bet nav droši, vai tā vai cita vieta nav pārmākta ar sastrēgumiem, savukārt Līvu laukuma kamera interesēs tos, kas dzirdējuši par kādu notikumu Vecrīgā, u.t.t.

Web kameras uzstādījušas gan privātpersonas, gan uzņēmumi. Piemēram, ar Gaismas pils celtniecību saistītās kameras ļauj gan Latvijas, gan ārzemju interesentiem tiešsaistē aplūkot būvniecības norisi. Savukārt Rātslaukums apskatāms Rīgas pašvaldības mājaslapā. Ir noderīgi zināt šādu web kameru atrašanās vietu gadījumam, ja tām tuvumā atgadās kāds notikums, kuram gribas sekot līdzi. Tāpat interesentiem patiks apskatīt Rīgas panorāmu, kuru var atrast tajā pašā saitē, kurā Līvu laukuma un Vanšu tilta kameras.

Privātās web kameras

Protams, Rīgā noteikti atrodas arī kādas publiskas web kameras, kuras uzstādījuši entuziasti, taču tās nav pieejamas meklēšanā. Kas zina, varbūt jūs kādu varēsit atrast – vai uztaisīt pats savējo.

Starp vairs nefunkcionējošām web kamerām var minēt žirafu vērošanas kameru Rīgas Zoodārzā, kā arī DTG kameras un dažas web kameras, kas pārlūkoja Centrālo Staciju.

Komentāri

Nav komentāri

Pievieno komentāru

Vārds *

E-pasts *